برای شرکت در ثواب مطالب ؛ آدرس این سایت و آدرس مطالبش را به شیعیان و اهل سنتی که می شناسید بفرستید
چشم چرانی صحابه حتی در نماز !!! (اثبات از کتب اهل سنت)

چشم چرانی صحابه حتی در نماز !!!

آن هم در نمازی که امام جماعتش پیامبر اکرم (ص) بود!

(اثبات از کتب اهل سنت)


از کتب اهل سنت اثبات کردیم که صحابه، شراب می خوردند مثل خلیفه دوم /// و یا اینکه زنای محصنه می کردند مثل خالدبن ولید /// و یا اینکه از دیوار مردم بالا می رفتند مثل عمر /// و یا اینکه در سفر حج، آوازخوانی و بزن برقص می کردند مثل ابوعبیده جراح و ...

اما خیلی جالب هست که بدانید این صحابه که اهل سنت همه آنها را عادل و بهشتی می دانند ، حتی در نماز هم دست از چشم چرانی دست بر نمی داشتند و چشمشان دنبال ناموس مردم بود!


چشم چرانی صحابه حتی در نماز

حدثنا قتیبة حدثنا نوح بن قیس الحدانی عن عمرو بن مالک عن أبی الجوزاء عن ابن عباس قال : کانت امرأة تصلی خلف رسول الله صلى الله علیه و سلم حسناء من أحسن النساء فکان بعض القوم یتقدم حتى یکون فی الصف الأول لئلا یراها ویستأخر بعضهم حتى یکون فی الصف المؤخر فإذا رکع نظر من تحت إبطیه فأنزل الله { ولقد علمنا المستقدمین منکم ولقد علمنا المستأخرین } 

ابن عباس می گوید : زنی زیبا از زیبارویان ، پشت پیامبر نماز می خواند . برخی نماز گزاران ( از صحابه ) ، در صف اول نماز ایستادند تا مبادا او را ببینند و برخی دیگر نیز در صف آخر ایستادند تا وقتی رکوع می روند از زیر بغل به او نگاه نمایند . پس خداوند آیه { ولقد علمنا المستقدمین منکم ولقد علمنا المستأخرین } را نازل فرمود.)

سنن ترمذی حدیث 3122 و  آلبانی در مورد سند این روایت در کتاب " السلسله الصحیحه " ج 5 ص 608 می گوید: روایت صحیح هست.

 http://s6.uplod.ir/i/00766/u8ugitjpmocr.jpg


# آیا بی حیایی از این بزرگ تر ممکن است که انسان سر نماز چشم چرانی کند؟ آن هم نمازی که امام جماعت آن پیامبر اکرم (ص) است.

# این ها صحابه ای هستن که اهل سنت همه آنها را عادل و بهشتی می دانند!

0 نظر
درباره ما
برای شرکت در ثواب مطالب ؛ آدرس این سایت و آدرس مطالبش را به شیعیان و اهل سنتی که می شناسید بفرستید
فهرست مطالب