برای شرکت در ثواب مطالب ؛ آدرس این سایت و آدرس مطالبش را به شیعیان و اهل سنتی که می شناسید بفرستید
دستور ابن تیمیه به ناسزا گویی به مسلمانان مخالفان وهابیت!

محمد بن عبد الوهاب به پیروان خود دستور داده که به مخالفان خود فحش بدهند ، نه تنها به خودش ؛ بلکه به خانواده و زن و بچه های آن‌ها هم فحش بدهید . موارد دیگر را هم به مرور بحث خواهیم کرد.

این مطلب را در کتاب عنوان المجد فی تاریخ النجد ، تألیف شیخ عثمان بن عبد الله بن بشر نجدی حنبلی ، چاپ چهارم در عربستان سعودی ، جلد اول ، صفحه ۴۵ ، حوادث ۱۱۵۷ هـ دقیقا همان سالی که محمد بن سعود با محمد بن عبد الوهاب پیمان بستند که حکومت وهابیت را برای اولین بار تشکیل می دهند .

ثم امر الشیخ بالجهاد لمن عادی اهل التوحید وسبه وسب اهله ….

در این سال محمد بن عبد الوهاب دستور به جهاد با کسانی که با اهل توحید (وهابیت ) دشمن هستند و هم چنین دستور به سب آن دشمن و سب خانواده آن دشمن می داد .

شیخ عثمان بن عبد الله بن بشر نجدی ، ج ۱ ، ص ۴۵

 

 

  

 

 

این نص صریح آقای بشر نجدی است . این کتاب را بهترین مورخ تاریخ وهابیت نوشته و در عربستان چاپ شده و آقایان وهابی این کتاب را بسیار قبول دارند . جنگ هایی که محمد بن عبد الوهاب و محمد بن سعود انجام دادند را ایشان به عنوان افتخار نقل کرده است . این کتاب ، کتاب مرجع تاریخ وهابیت است .

به هر حال محمد بن عبد الوهاب طبق این مطلب ، دستور می دهد که به تمام کسانی که مخالف وهابیت هستند ؛ چون مسلمان ها هستند که دشمن وهابیت هستند . وگرنه هیچ کدام از کفار ، یهود مخالفتی با وهابیت ندارد . مخالف این ها فقط مسلمان ها هستند که دستور سب به آن ها داده است .

 

خداوند در قرآن می گوید حتی به مشرکان و بت هایشان توهین نکنین.

وَلاَ تَسُبُّواْ الَّذِينَ يَدْعُونَ مِن دُونِ اللّهِ فَيَسُبُّواْ اللّهَ عَدْوًا بِغَيْرِ عِلْمٍ كَذَلِكَ زَيَّنَّا لِكُلِّ أُمَّةٍ عَمَلَهُمْ ثُمَّ إِلَى رَبِّهِم مَّرْجِعُهُمْ فَيُنَبِّئُهُم بِمَا كَانُواْ يَعْمَلُونَ (الانعام/108)

و آنهايى را كه جز خدا می ‏خوانند دشنام ندهيد كه آنان از روى دشمنى و به نادانى، خدا را دشنام خواهند داد. اين گونه براى هر امتى كردارشان را آراستيم. آن گاه بازگشت آنان به سوى پروردگارشان خواهد بود، و ايشان را از آنچه انجام می ‏دادند آگاه خواهد ساخت.

 

قرآن می گه حتی به مشرکان و بت هایشان توهین نکنین اما ابن تیمیه می گه حتی به مسلمانان هم توهین کنین! فقط به خاطر اینکه شاید در یک موضوع مخالفت کنند!

0 نظر
درباره ما
برای شرکت در ثواب مطالب ؛ آدرس این سایت و آدرس مطالبش را به شیعیان و اهل سنتی که می شناسید بفرستید
فهرست مطالب